Finanční poradenství Třinec Jablunkov

Finanční poradenství Třinec Jablunkov

Finanční poradenství zahruje většinou komplexní služby pojišťovacího, úvěrového (hypotéčního), investičního a realitního poradce. Finanční poradenství Třinec – existuje v několika formách a způsobech jak si nechat „poradit“. Na úvod říkám, že kvalita tohoto poradenství je z logiky věci chabá, protože naprostá většina ne-li všichni poradci jsou prodejci a budťo vám vyberou pouze produkt nebo službu, kterou:

  • reprezentují – typicky zástupci jednotlivých bank či pojišťoven nebo
  • kterou mají „naučenou“ byť vás marketingově přesvědčují, že vybírali ze širokého vějíře zastupovaných produktů nebo
  • se tzv. „tlačí shora“centrálou finančně-poradenské firmy
  • se marketingově propaguje různými bonusy, výhodami, slevami pro finanční poradce

Řekněte mi, kde tady vidíte nezávislost finančního poradce?

 

Finanční poradenství ZDARMA

Marketing je všemocný a Čech slyší na slovo sleva a slovo zdarma. A proto finanční poradci inzerují, že poskytují své poradenské služby zdarma. Slyšte slyšte, ze zákona musí být finanční poradenství poskytované spotřebiteli zdarma, pokud zároveň finanční poradce inkasuje zprostředkovalskou provizi od banky, pojišťovny či investiční společnosti. V prostředí České republiky se tak děje ze 100 procent. Jestli je to správně nastavený model fungování trhu nebo ne, to už je jiná otázka, avšak spotřebitel má ve stávajícím systému chabé šance vybrat si kvalitního finančního poradce, který ze zásady není zainteresován čistým prodejem produktu či služby.

 

Banky v Třinci s pobočkou a komplexními službami

Česká spořitelna, ČSOB, Era, Komerční banka, Raiffeissen Bank, Fio Banka, UniCredit, Moneta Money Bank

 

Pojišťovny v Třinci s pobočkou a komplexními službami

Česká podnikatelská pojišťovna, Allianz, Kooperativa, Axa, Generali Česká Pojišťovna, Uniqa

 

Ve výše uvedených společnostech se prodávají finanční produkty a služby jako mléko a rohlíky v sámožkách. Chcete hypotéku? Není problém, 3,50 Kč. Pojištění auta? Není problém 1,78 Kč. Chcete investovat? Že o tom nic nevíte? Nevadí, máme tady bezpečný fond – 5,33 Kč.  Poradenství zde nehledejte. Proto vznikly finančně-poradenské firmy. A ty jsou však ještě horší, protože nabízí více demagogie a více manipulací 🙂

 

Finančně-poradenské firmy v Třinci 

SMS Finanční poradenství, Partners Financial Services, OVB Allfinanz, OK Point Broker Consulting, atd.

 

A na závěr máme tady hejno finančních poradců, kteří se zde pohybují v meziprostoru a čase. Jejich seznam, získaný z veřejného zdroje České národní banky, uvádím na následující stránce Finanční poradci Třinec Jablunkov.