Věřím, že díky svému vzdělání a dlouholetým zkušenostem mohu pomoci v oblasti poradenství pro firmy nejen začínajícím živnostníkům či malým firmám, ale také „zajetým“ středně velkým firmám ve věcech ekonomického řízení, financí, obchodu a marketingu. Níže jsem definoval základní okruhy svých služeb.

 

1) Bankovní poradenství pro firmy

Pro firmy, veřejné instituce a neobchodní organizace s cílem:

  • Snížit náklady na bankovní produkty a služby bez nutnosti změnit banku
  • Ochránit podnikání před různými ekonomickými a finančními riziky – společně nastavíme vhodnou strategii, která ochrání podnikání před různými tržními riziky (kurzové, úrokové, komoditní)
  • Zvýšit povědomí o přínosných bankovních produktech
  • Zvýšit svoji vyjednávající pozici s bankou a umět porovnat nabídky jednotlivých bank

Obdobné platí i pro pojišťovny a pojistné produkty pro firemní zákazníky.

 

2) Ekonomické a finanční poradenství

Podrobím jakýkoliv obchodní nebo investiční záměr nezávislé kritice s cílem vyhodnotit ekonomickou a finanční opodstatněnost zamyšleného kroku. Nebo se můžeme spolu vrhnout na celkový ekonomický audit firmy, abychom zjistili mezery a rizika jejího fungování. Cílem je nastavit fungování firmy tak, aby šlapala jako hodinky bez větších zásahů a aby většina rizik byla podchycena.

 

3) Obchodní a marketingové poradenství

Chcete, aby tržby rostly, ale nevíte jak toho dosáhnout? Které marketingové kanály jsou v současné době nejefektivnější? Máte tým obchodníků, ale nevíte, jak vyhodnocovat jejich práci? Opravdu všichni pracují efektivně a přinášejí firmě užitek?

 

4) Poradenství pro začínající podnikatele a firmy

Máte chuť začít podnikat? Nevíte si rady co všechno to bude obnášet? Máte byznys plán? Máte spočítanou pravděpodobnost úspěchu či rentabilitu počáteční investice? Znáte svoji budoucí konkurenci? Znáte svá rizika? Znáte všechny vstupní požadavky? Nevíte, podle jakých kritérií si máte vybrat své obchodní partnery? Netušíte, jak máte nastavit ceny svých průduktů či služeb? Sháníte počáteční kapitál?

 

Veškeré poradenské služby pro firmy z celé České republiky zajišťuje firma Sureman Consulting, s.r.o.

Těším se na vzájemnou spolupráci!

Ing. Jerzy Szurman